"Громада безпечного середовища" саме під таким гаслом 14 квітня 2021 р. в приміщенні Літинської селищної ради був проведений семінар обласного рівня.

У актовому залі селищної ради зібралися керівництво територіальних громад Вінницького району, старости, представники пожежно- рятувальних служб, та тредставники силових структур району. Місця в президії зайняли: Бичок Анатолій Іванович - Літинський селищний голова, Вінницький Олег Миколайович - полковник військовий комісар Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Шутак Ігор Анатолійович - голова Вінницької районної ради, Урдзік Віталій Валерійович - голова Вінницької РДА, Шевчук Руслан Богданович - начальник Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту, Татусяк Сергій Пилипович - голова ГО «Україна-Польща-Німеччин, Каменюк Юлія Вікторівна - помічник начальника Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

Захід розпочався з вступного слова Літинського селищного голови Анатолія Івановича Бичка. Очільник громади розповів про мету зібрання та про напрямки роботи селищної ради у сфері громадської безпеки.

Для прикладу, під час семінар-наради поділився досвідом співпраці з містом- побратимом Вольштин (республіки Польща). Розповів: - "В рамках даної співпраці реалізовано вже чимало заходів, завдяки яким з 2017-го року рятувальники Літинської громади отримали суттєву гуманітарну допомогу на мільйони гривень. Польські вогнеборці передали українським колегам сучасне рятувальне обладнання та бойове спорядження. Також, із Вольштинського повіту був переданий пожежний автомобіль «JELCZ» з усім необхідним обладнанням. Вогнеборці разом із ним отримали і комплекти спеціального захисного одягу, каски, пожежні сокири та датчики руху. Крім цього, рятувальники отримали ложементи для апаратів на стисненому повітрі та сигналізатори нерухомого стану.

А у 2020-му надзвичайникам Літина було передано мотопомпи, освітлювальний агрегат, пересувний басейн для вогнегасних речовин, сучасні пожежні шоломи, комплекти спеціального пожежного одягу, комплекти засобів зв'язку та інше. В перспективі - планується спільно зі Стрижавською ТГ відкрити ще одну місцеву добровільну пожежну команду, яка за потреби буде обслуговувати й віддалені населені пункти Літинської громади".

Далі слово для доповіді надали полковнику служби цивільного захисту Руслану Шевчуку. Руслан Богданович на прикладі сусідньої Польщі розповів про ефективне впровадження їх реформ в напрямку цивільного захисту населення при децентралізації влади. Зробив наголос на створенні добровільних пожежних частин, навчанні та підготовці майбутніх добровольців - вогнеборців, акцентував увагу присутніх на суттєвій підтримці у вигляді гуманітарної допомоги із закордонну. Як приклад, для присутніх навів досвід міжнародної співпраці Літинської громади.

Голова Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк додав, як свідчить міжнародний досвід, реалізація безпекових ініціатив на рівні громади, в Україні, процес, який лише набирає обертів. Поширеними є випадки, коли такі ініціативи копіюють міжнародний досвід без його адаптації до українських реалій, що негативно впливає на їхню ефективність. Відтак, наразі надзвичайно актуальною є потреба у наданні новоствореним громадам підтримки, яка б акумулювала кращий адаптований міжнародний досвід впровадження програм, моделей та ініціатив з питань безпеки.

Загалом зустріч відбулася у дружньому, теплому та конструктивному форматі. Всі присутні отримали цінний теоретичний досвід для його втілення у майбутньому в своїх громадах.

Наприкінці зустрічі між Літинською селищною радою та Вінницькою територіальною організацією ВФСТ "Колос" підписано угоду про співпрацю, ще одна угода підписана між Літинською громадою та громадською організацією "Єврорегіон"Дністер".

Версія для людей з вадами зору

uknlendepl

Оголошення