Ідея відзначення цього свята полягала у висвітленні у соціальних мережах світлин з хусткою. Метою ж проведення - стало прагнення об'єднати жінок різного фаху, віку та національності задля збереження та відновлення українських традицій.
Адже з давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.
В Україні запустили новий яскравий флешмоб «Зроби фото з хусткою», приурочений до Всесвітнього Дня української хустки, що відзначатиметься – 7 грудня.
Тисячі українок вже фотографуються в яскравих хустках і долучаються до акції в мережі, публікуючи красиві світлини з хештегами #УкраїнськаХустка та #ДУХ.
От і колектив Літинської територіальної громади долучається до ініціативи популяризації української хустки, адже ми, пам’ятаємо та збагачуємо українську культуру.
Закликаємо і вас приєднуватися до таких акцій