У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Слід зазначити, що останніми роками спостерігається тенденція до збільшення кількості осіб, які постраждали від торгівлі людьми, тому у разі потрапляння у ситуацію торгівлі людьми необхідно звертатись до органів Національної поліції, соціального захисту населення, громадських організацій де вам буде надано кваліфіковану консультацію та допомогу, а також за телефоном
0 800 505 501 – Національна безкоштовна гаряча лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему і небезпеку, яку вона становить та з нагоди відзначення Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми Вінницькою обласною державною адміністрацією заплановано проведення інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми у Вінницькій області. У зв’язку з цим, Літинська селищна рада розміщує відеоролики із проблематики торгівлі людьми: «Торгівля людьми: Вас це стосується», «Працюйте за кордоном законно»!

https://youtu.be/6ox8uB9ehzc

https://youtu.be/050flfnELn8

 

 

Версія для людей з вадами зору

uknlendepl

Оголошення