З 5 жовтня 2021 року оголошено конкурс  Вінницької обласної  Ради  «Комфортні громади у 2021-2022 роках». (далі – Конкурс)

       Конкурс буде проходити у два етапи. Перший етап – подання проєктів жителями територіальної громади до Літинської селищної ради. Проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами І етапу Конкурсу, будуть подані на ІІ етап Конкурсу селищною  радою до 17 грудня 2021 року.

         Прийом проєктів у 2021 році проводиться з 15 жовтня по 15 листопада у паперовому вигляді відповідно до затвердженої Форми проєкту (Додається) та листом з попередньою підтримкою не менше 25 осіб – громадян України віком від 18 років, які є жителями громади і підтримують проєкт шляхом  підпису в Додатку до Форми  проєкту.

7 жовтня 2021 року на території Літинської громади відбулося ряд заходів приурочених100 річниці від дня загибелі повстанського отамана, полковника армії УНР Якова Шепеля та подіям Української революції 1917-1921 рр. на Поділлі.
Заходи розпочалися в с. Городище, де для школярів та колективу місцевої школи відбулася презентація проекту UA:Суспільне «Покоління. Паралелі» про боротьбу українців за державність 100 років тому, діяльності повстанського отамана Якова Шепеля на Літинщині. Для директора школи, начальник Центрального міжрегіонального відділу Богдан Галайко презентував добірку видань Інституту, тематичні арт-плакати «Визначні діячі Української революції 1917-1921 рр.».
У центрі культури та дозвілля Літинської селищної ради, для учнів літинських шкіл була презентована стрічка «Покоління. Паралелі», методичну підтримку у створенні якого надав Центральний міжрегіональний відділ УІНП. Також, для шкіл Літина було передано добірку видань Інституту, тематичні арт-плакати «Визначні діячі Української революції 1917-1921 рр.».
У актовій залі Літинської селищної ради відбулося засідання круглого столу на тему «Антибільшовицький спротив на Поділлі: історія та пам'ять (до 100-річчя загибелі повстанського отамана Якова Шепеля)» , в рамках заходів з відзначення видатних осіб та 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. на Поділлі «Пам’ятаймо славні дні Визвольних змагань».
З вітальними словами до присутніх у залі звернулися: Літинський селищний голова Анатолій Бичок, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Богдан Галайко.
Участь у обговоренні взяли провідний науковий співробітник Державного архіву Вінницької області, дослідник постаті отамана Я.Шепеля Костянтин Завальнюк, краєзнавець, дослідник тематики Перших Визвольних змагань Руслан Зелінський, завідувач відділу українознавства Вінницької академії неперервної освіти Володимир Лазаренко, головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Олексій Серветнік, заступник директора Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Андрій Мельничук, голова ГО «Кипорів Яр», директор Уладівської загальноосвітньої школи Олександр Масний, генеральний продюсер UA Суспільне. Вінниця Віктор Мозолевський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та спеціальних галузей історичної науки Донецького національного університету імені Василя Стуса Олена Отземко, краєзнавець, громадський активіст Валерій Кривий, доцент Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова Вадим Бобело, громадський активіст, співавтор проекту «Покоління. Паралелі» Іван Приймак.
На завершення, учасники круглого столу оглянули тематичну експозицію присвячену Я. Шепелю у Літинському краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка.
 
Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста, яке об’єднує усіх, хто охороняє конституційні права та свободи наших громадян, сприяє розбудові демократичної, правової Української держави.
За доброю традицією ми вшановуємо представників багатьох професій – прокурорів, суддів, працівників юридичних служб підприємств, установ та організацій, адвокатів, нотаріусів, правоохоронців,– всіх тих, хто присвятив своє життя служінню його величності Закону та високим принципам права.
Прийміть слова вдячності за високий професіоналізм, активну участь у поширенні правових знань та посиленні соціального захисту наших громадян. Нехай професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті закону і права, честі та свободи людини.
Бажаю вам життєвої наснаги та невичерпної енергії у вашій благородній справі, мужності й непохитності. Нехай на вашому боці завжди будуть Закон, Правда та Справедливість. А у ваших родинах панує добробут, щастя, вдача та злагода.
З повагою
Літинський селищний голова Анатолій Бичок

В смт Літині по вул. Молодіжна розпочато капітальний ремонт дорожнього покриття . На разі здійснюються підготовчі роботи: грейдерування вулиці , розчистка від порослі, підсипання дорожньою сумішшю

View the embedded image gallery online at:
https://lityn-selrada.com.ua/news-lityn#sigProId5229fa2988

Версія для людей з вадами зору

uknlendepl

Оголошення