Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Рятувальники провели інформаційний рейд у Літині

 dsc 0380 dsc 0399 dsc 0454  

 З метою попередження виникнення пожеж у житловому секторі та роз’яснення елементарних правил безпеки життєдіяльності 03.05.2018 року співробітниками Літинського районного сектору ГУ ДСНУ України в Вінницькій області, курсантами Вінницького вищого професійного училища ЛДУ БЖД, спільно з працівниками селищної ради, КЗ Літинського територіального центру та працівниками КП «Комунсервіс» провели профілактично - роз’яснювальну роботу на території Літина.

Детальніше...
 
Конкурс для студентів!

Увага конкурс для студентів Вінницької області (очної та заочної форми навчання), переможець якого отримає оплату одного року навчання в українському ВНЗ. 
Наразі відкриті 2 номінації. Участь у конкурсі безкоштовна.

Оплачується навчання як в державних, так і в комерційних вищих навчальних закладах.

Деталі конкурсу можна прочитати за посиланням:

Детальніше...
 
Нюанси законодавства з 1 січня 2018 року щодо обліку страхового стажу та розрахунку пенсії

       Після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VІІІ (далі - Закон 2148) найактуальнішими є питання  щодо змін в порядку обчислення страхового стажу. Які періоди будуть враховуватися до стажу, що дає право на пенсію за віком, а які до страхового стажу - при обчисленні розміру пенсії? Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж для призначення пенсій за віком становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.

                             Умови зарахування

     Порядок визначення страхового стажу наведено у статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058). Як до ухвалення Закону 2148, так і після страховий стаж із січня 2004 року обчислюють за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до зазначеної дати - на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цього Закону.При цьому періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01.01.2004 р., зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що було чинним раніше (на підставі документів: трудової книжки, диплома про освіту, військового квитка, свідоцтва про народження дитини тощо).За наявності підстав до зазначених періодів застосовуються і норми законодавства щодо пільгового обчислення стажу. Наприклад, стаття 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачає подвійне обчислення стажу за роботу в окремих медичних закладах і відділеннях (психіатричних, інфекційних, реанімаційних тощо). Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що було чинним раніше, за періоди роботи після 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

     До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах, відповідно, період із дня встановлення інвалідності до досягнення особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058, і період із дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

     Період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, також включається до страхового стажу.

   Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

     Якщо за період із 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування немає відомостей, необхідних для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону 1058, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

 

Детальніше...
 
"Біль Чорнобиля"

                                                   dsc 03661 dsc 03691

Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятного знака Чорнобиль відбувся мітинг до Дня річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС «Біль Чорнобиля». Вже 32 роки поспіль ми згадуємо найбільшу техногенну та екологічну катастрофу сучасності, яка змінила екологічне середовище та світогляд усього світу. Пом’янути загиблих та подякувати ліквідаторам на ЧАЕС зібрались жителі селища та району, представники трудових колективів державних установ, організацій району та представники влади: голова Літинської селищної ради Анатолій Бичок, секретар селищної ради Микола Курочка, керуючий справами виконавчого комітету - Олександр Носов, голова райдержадміністрації Ярослав Чернега, голова районної ради Віталій Мельник. Усі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятнику «Чорнобиль». Анатолій Іванович та Микола Васильович нагородили Почесними Грамотами та грошовою винагородою літинчан ліквідаторів аварії, подякували їм за мужність та героїзм виявлений під час ліквідації аварії, побажали міцного здоров’я та довгих щасливих літ життя. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі.

 
26 квітня - День Чорнобильської трагедії.

0e569b20760bbaa58dafeb578489c1ee 

25 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС готувалися до зупинення четвертого блоку на планово-попереджувальний ремонт. Цим зупиненням вирішили скористатися, щоб провести випробування однієї з систем безпеки експлуатації реактора РБМК-1000. Але програма випробування мала серйозні недоліки. Внаслідок збігу цілого ряду обставин, починаючи з 1 години 24 хвилини 26 квітня, відбулася серія вибухів, які призвели до руйнування реактора та будівлі 4-го блока і викиду великої кількості радіоактивних речовин у довкілля. Потоки високоактивної лави з розплавленого палива й графіту проникли у приміщення нижньої частини реактора. В результаті склалася надзвичайна ситуація, яка вимагала термінових дій по нейтралізації небезпеки.           

Наслідки, які мала аварія на 4-му блоці Чорнобильської АЕС, дали підстави вважати цю подію катастрофою планетарного масштабу. Реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин Гарячий струмінь від реактора піднявся на висоту понад кілометр, впавши пізніше до кількасот метрів. Хмара, що виникла над ЧАЕС, під дією вітру пізніше посунулася на північ, накривши собою Полісся, деякі регіони Білорусії і Росії. Радіація проникла в атмосферу всієї північної півкулі.     

Значного забруднення зазнали водні джерела, особливо річки, що протікають неподалік від ЧАЕС.                   

Всього в Україні забруднено територію площею понад 50 тис. кв. км у 74 районах 12 областей (Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська). У цілому в Україні потерпілих від Чорнобильської катастрофи налічується понад 3,2 мільйона чоловік, серед них – близько 1 мільйона дітей.           Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

 

 
Святкування з нагоди 95-річниці утворення Літинського району

     

          У щоденних турботах про завтрашній день рухається вперед життя. Та посеред цієї буденності є прекрасні свята – яскраві епізоди, які лишаються у пам'яті та формують традиції для наступних поколінь. Однією з таких особливих дат і є річниця народження Літинського, що утворилася 95 років тому. Цього року цю подію святкували в районі 20 квітня. Свято розпочалося легкоатлетичним забігом у рамках проекту «Серця до серця», в якому взяли участь учнівська молодь Літина. На святі були присутні представники селищної ради, районної влади, голови сільських рад, представники підприємств, установ, організацій, та жителі району. Урочистості, з нагоди цієї дати відбулися на площі перед райдержадміністрацією, де територіальні громади представили свої мистецькі світлини з виробами майстрів народної творчості. Активно до участі у святі долучилась селищна рада, за сприянням селищного голови Анатолія Бичка була організована виставка світлин Університету Культури, закладів дошкільної освіти та безкоштовна виїздна кухня, кожен бажаючий міг скуштувати смачні пиріжки, узвар та рибну юшку.  Голова Літинської райдержадміністрації Ярослав Чернега та голова районної ради Віталій Мельник привітали усіх зі святом та вручили Подяки всім учасникам. Далі свято продовжувалося у районному будинку культири, де у фойє була розташована книжкова виставка «Літинському району 95, Минуле і сьогодення». Урочистий концерт нас розважали кращі солісти та колективи Літинщини родзинкою свята став гурт «Водограй» із м. Вінниця.                           dsc 0002 dsc 0027  dsc 0038 dsc 0058

                 dsc 0104 dsc 0143

            

  

 
Весняний благоустрій

                      dsc 09799                                                                                                                                                                                                                          dsc 09466         

Минулого тижня, враховуючи чудові погодні умови та в рамках проекту «За чисте довкілля» на території селища Літин активно і цілеспрямовано продовжувались проводитись необхідні роботи по благоустрою та наведенню належного санітарного стану. В роботі по упорядкуванню територій взяли участь трудові колективи установ та організацій райцентру. Завдяки спільній та згуртованій праці було очищено від сміття і приведено в належний санітарний стан прибережні захисні смуги річок, упорядковано центральний стадіон, центральний парк культурит та відпочинку, проведено озеленення територій, упорядковано газони тощо. Раніше було ліквідовано стихійні сміттєзвалища, проведено посадку саджанців (кущів, дерев), викорчувано та вирубано сухі дерева. Організовано очистку вулиць та вивіз твердих побутових відходів у селищі, проведено побілку бордюрів, прибирання скверів та площ.                                                                       Спільними зусиллями звершується будь-яка добра й благородна справа. .За кілька годин спільної толоки працівники трудових колективів прибрали закріплену територію, яка стала помітно чистішою.

 

                                                                                         

 
З дружнім візитом

                                                                   dsc 00011 dsc 00022

                                                                   dsc 00033 dsc 00044    

На запрошення Літинської селищної ради, особисто голови Анатолія Бичка 18-19 квітня 2018 року у нашому містечку перебувала офіційна польська делегація з міста-побратима Вольштин, до складу якої увійшли: Войцех Ліс – бурмістр Вольштина; Ярослав Адамчек – голова ради м. Вольштин; Анна Маркевич – працівник лікарні; Малгоржана Жонфельд – директор гімназії; Шимон Птах – учитель гімназії; Себастьян Сіп – працівник міського відділу культури.

Делегацію тепло зустрічали голова селищної ради Анатолій Бичок, секретар селищної ради Микола Курочка та Олександр Носов – керуючий справами виконавчого комітету.

Офіційна зустріч очільників і представників двох громад дружніх держав відбулася в кабінеті селищного голови. Під час зустрічі Анатолій Іванович висловив щиру подяку партнерам за проявлену турботу та наголосив на важливості налагодженої плідної співпраці для двох сторін. Подякував також польським друзям за черговий вантаж гуманітарної допомоги для багатодітної родини.

Допомогу та подарунки від польської делегації отримала сім’я Бондаренків. Хоч на короткий час, але діти відчули турботу, підтримку, те щастя, яке сонячним зайчиком зблиснуло у їх дитячій долі.

В рамках дводенного візиту було проведено кілька робочих зустрічей. 18 квітня 2018 року польська делегація відвідала Державну пожежно-рятувальну частину №7 смт. Літин. Гості ознайомилися з матеріально-технічним забезпеченням рятувальників та оглянули техніку і спорядження.

На знак дружби рятувальникам Літинщини було вручено цінні подарунки – три спеціальних костюми для проведення аварійно-рятувальних робіт на воді та пожежні рукави. Вартість становить біля 150 тис. грн.

Наступного дня делегація побувала в Літинському районному центрі швидкої медико-санітарної допомоги та в Літинській центральній райлікарні.

Головні лікарі Павліна Дяченко та Сергій Кобель провели невелику екскурсію лікарнею для польських колег, розповіли про особливості медичного обслуговування, як на території Літина, так і Літинського району, наголошуючи на тому, що немало докладено зусиль, аби досягти таких результатів, що працюватимуть у цьому напрямку й надалі для досягнення найкращих показників.

Павліна Андріївна, доречі, в грудні 2017 року відвідала м. Вольштин, де мала нагоду ознайомитися з особливостями роботи місцевої лікарні.

Детальніше...
 
Жмеринське МРВ УСБУ у Вінницькій області інформує

   

 З метою виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів з незаконного обігу поліцією з 1 по 30 квітня 2018 року проводиться місячник добровільної здачі.виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів з незаконного обігу поліцією з 1 по 30 квітня 2018 року проводиться місячник добровільної здачі. 

                                                                         

Протягом 2016-2018 рр. мало місце безліч випадків вилучення правоохоронними органами із незаконного обігу зброї, боєприпасів, вибухових речовин та інших вибухонебезпечних предметів.

Так, в м. Калуш на Івано-Франківщині в орендованій квартирі військовослужбовця Нацгвардії, який проходив службу в районах проведення АТО,правоохоронці виявили 11 ручних протитанкових гранатометів, 18 гранат Ф1, 14 гранат РГД 5, снаряди осколково-фугасні, бронебійні, 4 тисячі патронів різного калібру, вибухові пристрої та вибухові речовини, які останній незаконно зберігав у схованці.

                                                   

В передмісті Харкова в помешканні ветерана АТО під час обшуку правоохоронці виявили арсенал зброї та боєприпасів, а саме: 770 набоїв різного калібру, 4 тротилові шашки, гранатомет, 2 корпуси протитанкових гранат та 2 рукоятки до них, 4 корпуси ручних осколкових гранат та запали до них, а також димові шашки, 2 глушника, електродетонатор та інше.

У жителя одного із сіл Черкаського районупід час обшуку було виявлено 150 патронів калібру 5,45 мм, 2 гранати РГД-5, гранату Ф-1, гранату РГН та запалами до них. В своїх поясненнях господар будинку зазначив, що боєприпаси він отримав від малознайомого чоловіка, який привіз їх з районів проведення АТО.                                                  

                                                  

В домогосподарстві діючого військовослужбовця Збройних Сил України одного з сіл Оратівського району Вінницької області вилучено 6 реактивних протитанкових гранатометів, 10 гранат, 27 запалів до гранат, майже 2 тисячі патронів калібру 7,62 та 9 мм, 2 пістолети іноземного виробництва, частини до РПГ та військове екіпірування.

Чимало громадян через необізнаність у законодавстві продовжують зберігатинезареєстровану зброю, боєприпаси, вибухові речовини та інші вибухонебезпечні предмети, які залишились у спадок від рідних,були привезені із районів проведення АТО,або потрапили до оселі в будь-який інший спосіб. Утім, це не звільняє їх від відповідальності.

 

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 8 з 58

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури