Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Батарейки здавайтесь!

 

                                                         dsc 042611 dsc 0074                   

Щодня у побуті ми використовуємо величезну кількість приладів, які потребують автономних джерел енергії – акумуляторів та батарейок. Але в кожної батарейки є термін придатності і, викидаючи її, мало хто замислюється наскільки велику шкоду це завдасть навколишньому середовищу та здоров'ю людини.       

 

Детальніше...
 
Адам Бартош у пошуках історичних фактів життя ромів

 

                                                           dsc 0001 701 

Складовою частиною нацистського “нового порядку” в Україні стало знищення циганського населення. Це насамперед національна політика Німеччини на окупованих українських землях в 1939 – 1944 роках. Роми (цигани), розкидані по світу, цілій Європі й усім без виключення регіонам України. Незначна кількість літератури по темі обумовлює те, що недостатньо вивченим залишається комплекс проблем, пов’язаних з антициганською політикою на окупованих українських землях.     

 

Детальніше...
 
Районна жіноча рада інформує!

 

dsc 0376

   

27 квітня 2018 року, в районній бібліотеці відбулося чергове засідання районної жіночої ради. Доповідь голови організації Людмили Іщук   була змістовною та насиченою. Людмила Сергіївна повідомила про те, що нещодавно Вінницькою обласною жіночою радою було затверджено   Статут Літинської районної жіночої ради. Також доповіла про те, що Літинську районну жіночу раду одну з небагатьох було нагороджено     Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради 
 Активом жіночої ради було розглянуто й інші ключові питання. Серед них – допомога дітям малозабезпечених сімей. Вирішено запропонувати   жителям літинщини, у яких діти повиростали з дитячого одягу, принести його в пункт збору – в районну бібліотеку. Це буде реальна допомога і   підтримка дітям малозабезпечених родин.
  Допоможімо нужденним. Чекаємо на Вас в районній бібліотеці щодня, окрім суботи та неділі, до 18-ї години.

 


 
Рятувальники провели інформаційний рейд у Літині

 dsc 0380 dsc 0399 dsc 0454  

 З метою попередження виникнення пожеж у житловому секторі та роз’яснення елементарних правил безпеки життєдіяльності 03.05.2018 року співробітниками Літинського районного сектору ГУ ДСНУ України в Вінницькій області, курсантами Вінницького вищого професійного училища ЛДУ БЖД, спільно з працівниками селищної ради, КЗ Літинського територіального центру та працівниками КП «Комунсервіс» провели профілактично - роз’яснювальну роботу на території Літина.

Детальніше...
 
Конкурс для студентів!

Увага конкурс для студентів Вінницької області (очної та заочної форми навчання), переможець якого отримає оплату одного року навчання в українському ВНЗ. 
Наразі відкриті 2 номінації. Участь у конкурсі безкоштовна.

Оплачується навчання як в державних, так і в комерційних вищих навчальних закладах.

Деталі конкурсу можна прочитати за посиланням:

Детальніше...
 
Нюанси законодавства з 1 січня 2018 року щодо обліку страхового стажу та розрахунку пенсії

       Після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VІІІ (далі - Закон 2148) найактуальнішими є питання  щодо змін в порядку обчислення страхового стажу. Які періоди будуть враховуватися до стажу, що дає право на пенсію за віком, а які до страхового стажу - при обчисленні розміру пенсії? Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж для призначення пенсій за віком становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.

                             Умови зарахування

     Порядок визначення страхового стажу наведено у статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон 1058). Як до ухвалення Закону 2148, так і після страховий стаж із січня 2004 року обчислюють за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до зазначеної дати - на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цього Закону.При цьому періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01.01.2004 р., зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що було чинним раніше (на підставі документів: трудової книжки, диплома про освіту, військового квитка, свідоцтва про народження дитини тощо).За наявності підстав до зазначених періодів застосовуються і норми законодавства щодо пільгового обчислення стажу. Наприклад, стаття 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачає подвійне обчислення стажу за роботу в окремих медичних закладах і відділеннях (психіатричних, інфекційних, реанімаційних тощо). Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що було чинним раніше, за періоди роботи після 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

     До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу зараховується також на загальних підставах, відповідно, період із дня встановлення інвалідності до досягнення особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону 1058, і період із дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

     Період, протягом якого особа, що підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, також включається до страхового стажу.

   Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

     Якщо за період із 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування немає відомостей, необхідних для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до Закону 1058, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків.

 

Детальніше...
 
"Біль Чорнобиля"

                                                   dsc 03661 dsc 03691

Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятного знака Чорнобиль відбувся мітинг до Дня річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС «Біль Чорнобиля». Вже 32 роки поспіль ми згадуємо найбільшу техногенну та екологічну катастрофу сучасності, яка змінила екологічне середовище та світогляд усього світу. Пом’янути загиблих та подякувати ліквідаторам на ЧАЕС зібрались жителі селища та району, представники трудових колективів державних установ, організацій району та представники влади: голова Літинської селищної ради Анатолій Бичок, секретар селищної ради Микола Курочка, керуючий справами виконавчого комітету - Олександр Носов, голова райдержадміністрації Ярослав Чернега, голова районної ради Віталій Мельник. Усі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятнику «Чорнобиль». Анатолій Іванович та Микола Васильович нагородили Почесними Грамотами та грошовою винагородою літинчан ліквідаторів аварії, подякували їм за мужність та героїзм виявлений під час ліквідації аварії, побажали міцного здоров’я та довгих щасливих літ життя. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих учасників ліквідації, які врятували світ ціною власного життя. У цю скорботну мить кожен подумки дякував усім, хто ризикуючи власним здоров’ям, ліквідовував наслідки аварії, відроджував і нині відроджує нове життя на обпаленій радіацією землі.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 2 з 40

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури