Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Відкриття меморіальної дошки - Миколі Оверковичу Битинському

dsc 2764

 

 

Сьогодні, у смт. Літині на фасаді Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 було відкрито меморіальну дошку нашому земляку - Миколі Оверковичу Битинському. Микола Битинський народився 24 листопада 1893 року в повітовому містечку Літин у сім’ї службовця Оверка Битинського. Початкову, художню та педагогічну освіту Микола здобув у м. Кам'янець-Подільському.

            Микола Битинський - визначний митець який має безліч іпостасей: військовослужбовець, український геральдист, фалерист, поет, прозаїк, публіцист, вексилолог (дисципліна яка вивчає прапори, корогви, знамена, штандарти, транспаранти, вимпели та інші засоби, що виконують функції символів), мистецтвознавець, дослідник і розробник емблематики та уніформології (особливості службового та, в першу чергу, військової форми одягу), автор двох нагород УНР – «Хреста Симона Петлюри» та «Воєнного хреста». Микола Аверкійович написав низку досліджень з указаних дисциплін, як графік створив чимало мистецьких творів, залишив по собі малярські роботи, книжкові ілюстрації, ікони, працював на педагогічній ниві, писав вірші, спогади. Він вважається один з найвідоміших дослідників української символіки. Крім того що ця людина багатогранна, це ще й справжній патріот своєї держави.

З початком Першої світової війни М. Битинського мобілізували до російської армії, військову службу у російській армії закінчив у листопаді 1917 р. За участь у бойових діях нагороджений орденом Св. Анни IV ступеня. І лише у березні 1919 р. мобілізований до Армії УНР,в 1920 році брав участь у боях під Замостям. Микола Битинський це зразок великого патріота, борця, за волю й суверенність нашої держави, це зразок обов’язку вірності і честі, який прагнув об’єднати наш народ довкола своєї державності.

Участь у відкритті пам’ятної дошки прийняли: директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Михайлівна Василюк, Літинський селищний голова Анатолій Іванович Бичок, заступник Літинської районної державної адміністрації Валентина Миколаївна Захаревич, директор Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Тетяна Володимирівна Катріна, директор Державного архіву Вінницької області, доктор

історичних наук, професор - Юрій Вікторович Легун, співавтор ідеї встановлення меморіальної дошки, директор Центру історії Вінниці Олександра Федоришена

Ініціаторами встановлення дошки є Центр історії Вінниці у співпраці з Громадським об’єднанням «Вінницьке історичне товариство» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адміністрації. Автором дизайну меморіальної дошки є Сергій Колосов.

Урочисте відкриття меморіальної дошки Миколі Битинському здійснили член Українського Геральдичного Товариства Юрій Легун
та учень 11 – А Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Криворучко Павло.

Освячення пам’ятного знаку Миколі Битинському провів протоієрей Православної Церкви України, отець Андрій Грабар.

Музичний супровід даного заходу відбувся за участю Військового оркестру Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України.

Усі присутні поклали квіти до меморіальної дошки Миколі Битинському та учаснику війни на Сході України Пантелеймону Рожанському.        

 
ДО УВАГИ СУБЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ ДЕПУТАТАМ МІСЦЕВИХ РАД, СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ, МІСЬКИХ ГОЛІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

01.01.2019 року розпочався етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), щорічних електронних декларацій за 2018 рік, у зв’язку з чим Національне агентство повідомляє про таке.

З метою підвищення обізнаності про права та обов’язки суб’єктів декларування Національне агентство реалізувало комплекс заходів, зокрема:

На офіційному веб-сайті національного агентства розміщено рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні, відповіді на поширені запитання при роботі з Реєстром та рекомендації щодо роботи з Реєстром, пам’ятка декларанту, відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій (доступні за посиланням goo.gl/75zAWU).

Крім того, 21.01.2019 року розпочинається онлайн-курс «Декларуй доброчесно!» (реєстрація на онлайн-курс доступна за посиланням: goo.gl/423CoV) покликаний допомогти кожному правильно заповнити електронну декларацію. Онлайн-курс буде доступний постійно протягом чергового етапу декларування.

   Увага! « Щорічна» декларація, подається у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня року, наступного за звітним роком. « Щорічна» декларація подана у 00 годин 01 хвилину 1 квітня, буде вважатися такою, що подана невчасно, а за це, згідно ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за певних умов, може наступити адміністративна відповідальність із занесенням відповідних відомостей про правопорушника до реєстру корупціонерів.


 
Святкування 100 – річчя Дня Соборності України.

dsc 2759

            День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято — День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі в Києві на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Людей об’єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. Тому 22 січня — це дата, яка знову і знову спонукає нас берегти і зміцнювати втілення в життя мрії кількох поколінь українців — жити єдиною заможною родиною у власній державі.

            За останні роки свято Соборності набуло нового звучання, а ідея національної єдності наповнилася новим, сучасним змістом. Сьогодні це не просто історична дата в календарі. Це сучасна українська реальність, де навколо ідеалів свободи та неподільності держави, утвердження миру й спокою на нашій землі об’єднані бажання й зусилля всього українського народу.

            Важкі для країни останні роки підтвердили важливий історичний урок: соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а також відчуття великої родини, спільного корення і дружнього плеча. Це базовий елемент і запорука подальшого розвитку незалежної України. 

            З нагоди  Дня Соборності України у районному  будинку культури відбулися урочисті збори та святковий концерт.

            Розпочалося святкове дійство з перегляду відеоролику присвяченого історичній даті від 1991 року до сьогодення.

            Прозвучав Гімн України, до зали внесли Державний прапор та прапор району, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав свої життя, виборюючи свободу і незалежність, будував Соборну Україну. Учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст.№1, Тетяна Брилянт, Єлизавета Іванець та секретар селищної ради Микола Курочка поклали квіти до меморіальної дошки О.Грабця, Ю. Скотницького та могили воїнів УНР.

Участь у святковому концерті взяли: ансамбль бандуристів Літинської дитячої музичної школи, Каміла Білецька – вихованка Літинської дитячої музичної школи, ЗАКСБТ «Шанс» Літинського районного будинку культури, учениця Літинської СЗШ І-ІІІ ст..№2 Вероніка Глущенко, Мирослава та Анатолій Бірюкови, ансамбль «Вишиванка» - центру дитячої та юнацької творчості.

            З вітальним словом до присутніх  у залі звернувся  Літинський селищний голова Анатолій Бичок. В своєму звернені Анатолій Іванович зазначив: «Сьогодні тема єдності знову набула колосальної ваги. Якщо біля століття тому, були закладені основи Соборності української держави, то сьогодні прийшов час Соборності українського суспільства.                 

Детальніше...
 
До уваги Літинчан!

В рамках проекту ПРОМІС виконавча дирекція Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України 29 січня 2019 року проводить навчальний семінар на тему «Практика створення та діяльності ОСББ та квартальних комітетів в громадах».

Бажаючі створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку звертайтесь до Літинської селищної ради. Інформацію про учасників семінару потрібно повідомити до 24 січня 2019 року.

Нагадуємо, що кредити на модернізацію та утеплення ОСББ в 2019 році надаватиме Фонд енергоефективності України. Крім того є відповідні програми кредитування банками для ОСББ. Також в бюджеті Літинської селищної ради на 2019 рік закладені кошти на співфінансування в проведенні робіт по ремонту багатоквартирних будинків в т.ч. інженерних мереж за умови вибору жильцями форми управління у багатоквартирному будинку.

 
Розпорядження про скликання позачергової 29 сесії 7 скликання Літинської селищної ради

-

 
ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ

Хмільницьке об’єднане управління ПФУ Вінницької області повідомляє про зміни в законодавстві протягом 2019 року.

1. З 01 січня 2019 року для набуття права на пенсію за віком при досягненні 60-ти років необхідним є наявність страхового стажу не менше ніж 26 років.

2. Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність визначено Законом України «Про Державний бюджет на 2019 рік » :

з 1 січня  – 1497,00 гривень,

з 1 липня – 1564,00 гривні,

з 1 грудня– 1638 гривень.

3. Мінімальний розмір пенсії за віком для осіб, які досягли 65-річного віку, встановлюється відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування» № 1058 з 1 січня 2019 року, за наявності у чоловіка 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом, і не має бути меншим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. В зв’язку з тим, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року становить 4173 грн, відповідно мінімальний розмір пенсії для зазначеній категорії пенсіонерів – 4173 * 40% = 1669,20 грн.

Детальніше...
 
Підвищення пенсій 65-річним особам з 01.01.2019 року.

   Згідно із п.2 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії для осіб, які досягли віку 65 років за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 роківстрахового стажу мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

В зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року до 4173,00 грн, проведено перерахунок пенсій непрацюючим особам даної категорії . Отже, мінімальний розмір пенсії для осіб яким виповнилося 65 років і мають стаж для жінок 30 і для чоловіків 35 років , становить з 1 січня 2019 року 1669.20 грн.

Пенсію за січень 2019 року буде профінансовано івиплаченоз 4 по 25 січня 2019 року, в тому числі вищевказаним особам вже в підвищеному розмірі, тобто збільшеної на 172,20 грн

   Крім того в 2019 році згідно ізЗаконом України Про державний бюджет України на 2019 рік “ пенсія зросте ще на 9%. Законом встановлюється наступний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність:

з 1 січня  – 1497,00 гривень,

з 1 липня – 1564,00 гривні,

з 1 грудня– 1638,00 гривень.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області.

#UkraineNOW

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 4 з 52

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури