Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Могилу прадіда вбережи від забуття


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Могилу прадіда вбережи від забуття

 

На допомогу волонтерам прийшли небайдужі парафіяни. Тому незабаром пліч – о –пліч трудилися всі. Роботи на старому цвинтарі дуже багато.   Нарівні з дорослими працювали і діти. Разом наводили лад біля поховань поляків на старовинному кладовищі,розчистили могили від бур’янів, прибирали від самосіву, трав, заростей. Пам’ять про померлих, надгробки, склепи хлопці і дівчата буквально повертали із забуття.

Важка праця заслуговує і гарного відпочинку. Польська молодь та їх наставники добре розуміють це, тому свій вільний час розпланували з активним та корисним відпочинком. Вони відвідували службу в костелі Непорочного Зачаття Діви Марії. А за кілька днів для них була організована зустріч з учнями Літинських СЗШ І-ІІІст.№1та №2. Директор другої школи та вчителі організували екскурсію школою та запропонували зіграти в цікаву квест гру. Команди розділились порівно, учасники завзято бігали центральною вулицею нашого містечка в пошуках скарбів. По закінченню гри для дітей було організовано солодкий стіл. Мовний бар’єр не був проблемою, адже українська та польська дуже схожі, а також серед польських дітей була студентка з України, яка допомагала в перекладі. За ініціативи Анатолія Івановича у вихідний день для хлопців та дівчат з м. Олави була організована поїздка до міста Вінниці.

         Вчителі та учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1 організували для польської молоді дискотеку на території готелю «Двір Літинський». Танцювали всі, і молодь і їх наставники. Отримавши багато позитивних емоцій від гарно вечора, всі пішли відпочивати, оскільки на наступний день на польських волонтерів чекала праця на цвинтарі.

«Працюючи на цвинтарі та відроджуючи культурні пам’ятки минулих років свого коріння діти і дорослі роблять справжню благородну справу, а ще такі спільні заходи зміцнюють наші дружні зв’язки, виховують повагу молоді до свого минулого». – сказав Анатолій Іванович. Тому Літинська селищна рада надає їм всебічну підтримку, так для польської делегації за фінансової підтримки селищної ради було організоване безкоштовне проживання. Анатолій Іванович подякував усім за допомогу небайдужим літинчанам, працівникам        КП «Комунсервіс» та власникам готелю «Двір Літинський» .

Пані Йола та пані Віолета розповіли, що усі діти гімназії активно приймають участь у міжнародній акції «Могилу прадіда вбережи від забуття» жертвуючи раз у рік один злотий у волонтерську скарбничку. Гості висловили свою подяку за організацію їхнього перебування в нашому містечку. -   «Ми були щиро вражені теплим прийомом і підтримкою Анатолія Бичка» – розповіли польські гості.

Задоволені поїздкою і діти. Вони розуміють, що своєю працею зберігають історію предків. Молодь добровільно їде на Україну, хтось вперше, хтось вдруге. Одним словом, як старше покоління, так і підростаюче покоління Польщі твердо усвідомлюють, що творять благородну справу в ім’я майбутнього.border="0" />

 


 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури