Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Життя без сміття

            Також, спеціалістами селищної ради та працівниками КП «Комунсервіс» проводились засідання робочої групи по плануванню системи поводження з твердими побутовими відходами у смт. Літин, під час якого розглядалася проблема забруднення території містечка, шляхи її вирішення та зміни до законодавства з 1 січня 2018 року (ЗУ «Про відходи») про заборону вивозу ТПВ на сміттєзвалище без роздільного сортування. Протягом кількох годин члени робочої групи активно складали план дій щодо запровадження роздільного сміття у нашому містечку.

Керівник КП «Комунсервіс» Володимир Дячинський наголосив на необхідності заключення договорів на вивезення сміття серед населення, який має підписати кожен власник домоволодіння: «Настав час думати не про те, як насмітити і уникнути покарання, а навчитися обходитися зі сміттям цивілізовано, не викидати, а навпаки, навчитися відповідати за свої дії».

Під час проведення засідання робочої групи обговорювались питання придбання пресу, для упакування сміття, закупівлі та встановлення сміттєвих баків з надписами сорту відходів. Прийняті рішення робочою групою були подані на розгляд   23 сесії 7 скликання Літинської селищної ради для виділення коштів. Під час проведення сесії селищний голова Анатолій Бичок пояснив депутатам про необхідність та важливість підтримки даного рішення: «Усі ми поступово стаємо «заручниками сміття», тому настав час активно боротися з ним та використовувати сучасні технології, щоб уникнути екологічної катастрофи, саме катастрофи тому, що бачимо, наскільки сьогодні важливим є вирішення даної проблеми».

Також наголосив, що спеціалісти селищної ради досить активно працюють над вирішенням цього питання, проводять роз’яснювальну роботу серед населення, подаються проекти на обласні конкурси для залучення додаткових коштів, а для більшої ефективної роботи потрібно придбати необхідне обладнання для налагодження процесу сортування сміття. Під час проведення голосування депутати селищної ради одноголосно підтримали дані рішення.

        

Варто відзначити, що у нас в містечку уже запроваджено сортування відходів. Одним з перших розпочав боротьбу зі сміттям колектив Літинської СЗШ І-ІІІст.№2. Саме тут стартував проект «За чисте довкілля»

На запитання, як виникла ідея запровадження роздільного сміття у вашій школі Тетяна Катріна – директор школи розповіла: «Питання сортування сміття - важлива екологічна проблема, яку потрібно негайно вирішувати, залучати молоде покоління, аби воно усвідомлювало що саме від нього залежить майбутнє життя та здоров’я.   Для більш ефективного вирішення даної проблеми ми звернулися до спеціалістів Вінницького торгово-економічного університету. Для них ця проблематика не нова і над нею вони уже працюють кілька років. Ми підписали угоду про співпрацю, в рамках якої працівники університету: кандидат економічних наук Бондарчук Людмила Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент Махначова Наталя Михайлівна проводили тренінги у нашій школі. Так для прикладу в 7- х класах Наталя Михайлівна та Людмила Володимирівна проводили тренінг   «Сортування і переробка сміття». Набравшись певного досвіду наші вчителі продовжували проводити семінари та практичні заняття у всіх класах».

Як допомогли дані навчання дітям?

-          Завдяки шкільному проекту учні школи дізналися, що сміття не є однорідним, що його можна розділити на різні види: пластик, метал, скло, папір, поліетилен. Школярі розказували батькам, для чого потрібно сортувати своє сміття та яка з цього може бути користь країні, школі та окремій кожній людині. Приємно нам було чути, що батьки підтримали нашу ідею, навіть деякі діти розповідали, що у них вдома розпочали сортувати сміття.

Чи є у вашій школі баки для роздільного сміття?

-          Так, ми поставимо у школі спеціальні корзини з написами, «папір», «скло», «поліетилен», «харчові відходи», щоб учні навчились сортувати сміття просто під час навчання у школі. Дізнавшись про запровадження роздільного сміття, нашу ініціативу підтримала і селищна рада. Великий спеціальний контейнер для пластику, який у нас розташований на вулиці подарував селищний голова Анатолій Бичок.

Як ставляться діти до нововведення у вашій школі?

Лілія Демкова – заступник директора з виховної роботи відповіла: - «Учні дуже відповідально поставились до даної проблематики, усі без винятку, починаючи від молодших класів до старших, підтримали нашу ідею. Вони активно навчались, згодом отримані навчички застосовували на практиці. Так експериментально за три тижні ми назбирали 17 кг паперу та 20 кг пластику. Звичайно, на досягнутому не зупинимося, будемо продовжувати боротися зі сміттям, заохочувати наших жителів до правильного способу поводження з відходами».

Тож можна впевнено сказати що підвищення рівня екологічної культури жителів, його громадянської свідомості стане головним соціальним аспектом вирішення проблеми поводження з ТПВ в нашому регіоні. Внаслідок цього сформується так званий соціальний капітал у громаді, збільшиться почуття відповідальності перед майбутніми поколіннями. Віримо, що в результаті проведених заходів досягнемо усвідомлення наших співгромадян, що ми не успадкували землю для себе. Земля це є дар, і ми повинні передати цей дар, нашу землю, квітучою та охайною наступним поколінням.

Отже, впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, сприятиме розв’язанню екологічних та соціальних проблем, сприятиме ресурсозбереженню і підвищенню рентабельності підприємств сфери поводження з ТПВ. Налагодження ринку збуту відсортованого сміття створить також передумови додаткових надходжень до місцевого бюджету.

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури