Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Поїхали із виступом - привезли пожежний автомобіль


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Поїхали із виступом - привезли пожежний автомобіль

Відвідини старовинного німецького містечка, історія якого нараховує більше 8 століть, розпочалося з зустрічі Літинського селищного голови Анатолія Бичка, бурмістра м. Вольштин Войтека Ліса та бурмістра м. Любен Ларса Колана. Очільники громад в теплій дружній обстановці обговорили поточні питання та намітили шляхи подальшої українсько – польсько – німецької співпраці. В знак дружніх відносин Ларс Колан запропонував в якості гуманітарної допомоги для Літина більше 100 комплектів шкільних парт, столиків під комп’ютери, учительських столів, а також на наступний рік допомогу для пожежної частини у вигляді спеціального обладнання та захисного одягу.

Вдалий виступ наших художніх колективів перед німецькими глядачами, завершився офіційним запрошенням наших артистів на фольклорний фестиваль «DEUTSCHESTRACHTENFEST» за участі професійних колективів з країн Європи, який прийматиме в травні 2019 року м. Любен (а це немало і не багато 2,5 тис. учасників).

Завершилися наші гостини екскурсією по місту та частуванням страв традиційної національної кухні.

Свій гастрольний цикл співаки й танцюристи завершили у гміні Сєдлець на особисте запрошення бізнесмена Якуба Яздона. Затишна атмосфера й найтепліші оплески змушували викладатися наповну, не згадуючи про виснаженість щоденними концертами.

Аби відновити сили, на дітлахів чекала їзда на кінних бричках у супроводі українських народних пісень та забави у басейні.

Неймовірна краса території заміського комплексу: ідеальні ландшафти, фонтани й надсучаний дизайн приміщень посприяв народженню колекцій із сотень фотографій.

Під час перебування у наших закордонних друзів, футболістам і танцюристам пощастило відвідати приватні дитячі садочки. Отримали безліч позитивних вражень й повернулися не з порожніми руками, а з цукерками, виготовленими місцевою фабрикою солодощів, портфелями та шарфиками із символікою футбольної команди вихованців дошкільного закладу.

Останні дні польських канікул видалися не менш насиченими. Дорослим – екскурсії вуличками Вольштина, шопінг місцевими магазинами та посиденьки у кавярнях, дітям – розваги й забави, хоча навіть тоді про танці не забували.

Підтвердженням популярності колективу «Шанс» став випадок під час відвідування зоопарку, коли перехожі впізнали наших артистів і попросили затанцювати. «Буги-вуги» під телефон просто на території зоопарку у Новому Томишлі вразив відвідувачів.

Тоді ж юні відпочивальники відвідали музей хмелю і лози, де зустрілися зі старостою повіта Вольштинського Іренушем Козецькі. Ціла доба в дорозі була варта того, аби на власні очі побачити справжній витвір – 15-ти тонний сплетений кошик, що входить до Книги рекордів Гіннеса

Похід до Вольштинського етнографічного музею просто неба став не менш пізнавальним та захоплюючим. Старовинні побудови 16 - 19 століть: кузня, хата, корчма, досі діючий млин та інші житлові та господарські будівлі запам’ятаються надовго. Фотографувалися з експонатами, та, навіть, стали свідками кування справжньої підкови.

Наступний день – час збиратися додому. Та перш ніж пакувати валізи, на дітей чекала прощальна вечеря на березі озера. Веслували на байдарках, смажили ковбаски, але з присмаком смутку від того, що добігає кінця такий насичений та, водночас, безтурботний відпочинок.

Попрацювали, набралися сил, обмінялись подарунками на згадку, стали героями публікації повітового періодичного видання.

Залишається лише подякувати Літинському селищному голові Анатолію Бичку, завдяки якому українська, зокрема літинська культура має надію на процвітання та поширення за межами нашої країни.

Тільки завдячуючи його багаторічній співпраці з іноземними партнерами літинчани протягом багатьох років мають змогу відпочивати за кордоном та отримувати багатомільйонну гуманітарну допомогу з Польщі, Голландії, Німеччини.

Пошиття сценічного вбрання для ансамблю спортивно-бального танцю «Шанс», стало можливим завдяки виділеним коштам з селищного бюджету. Оплатою дороги спільно із польським господарями переймалася Літинська районна рада, надавши посильну фінансову допомогу.

Особливо теплі слова подяки заслуговують: староста Вольштинського повіту Януш Францков’як й депутати Староства; бурмістр м. Вольштин Войтек Ліс, очільники уряду містечок Пшемент, Сєдлєц, Новий Томишль, незмінний та вже рідний супроводжувач пан Шимон Птак за запрошення й щедру гостинність, за належним чином оцінену художню самодіяльність літинських аматорів, та за назвичайно цінний подарунок – пожежний автомобіль. Червоний красень поїхав до Літина із гміни Пшемент.

Це незвичайний автомобіль: роки служби польському населенню, повний бак бензину в дорогу та багато нашого серця в ньому, - зауважив комендант пожежної частини містечка Мохи Марчін Скорупінський.

Під час передачі спец.автомобіля селищному голові Анатолію Бичку та представникам пожежної – рятувальної частини №7 Літинського району, які в свою чергу щиро дякували вуйту гміни Пшемент Дороті Горзельняк за такий чудовий подарунок, що перебуватиме в нашій частині та забезпечуватиме ліквідацію надзвичайних ситуацій не тільки на теренах Літина, а й всього району.

На додачу польські пожежники передали своїм колегам з України 6 комплектів спеціального захисного одягу, 8 касок, 7 пожежних сокир,5 датчиків руху (яких немає в жодному підрозділі рятувальних служб у Вінницькій області)

Пожежний автомобіль вже перебував в Україні та готувався до служби літинчанам, тоді як Вольштинські друзі проводжали додому нашу делегацію з побажаннями щасливої дороги та до зустрічі за місяць на літинській землі!

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури