Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

ДЕНЬ МІСТЕЧКА

Святкування чергової річниці із Дня заснування Літина пройшло доволі весело, музично, яскраво та насичено. Цього дня на адресу Літинської селищної ради надійшло багато вітань від міських, селищних голів області, територіальних громад району. А для літинчан та гостей нашого містечка була підготовлена ціла низка спортивних та святково-розважальних заходів, мистецьких виставок, фестивалів, майстер-класів, веселі ігри та естафети для дітей, танцювальний флешмоб, показ мод від дизайн-студії одягу, шоу-програма із залученням сучасних та ретромотоциклів, музейні екскурсії та знайомство з історією Літина у старих світлинах та ще багато цікавих подій і заходів. У день Літина селищною радою для КП «Комунсервіс» презентовано переобладнаний автомобіль-сміттєвоз, який, сподіваємося, принесе багато користі для покращання благоустрою нашого райцетру.

І для дорослих, і для наймолодших літинчан у свято було вдосталь місця для розваг. Разом з тим, вдень відбулося і кілька спортивних заходів – на центральному стадіоні Літина «Колос» відбувся захоплюючий турнір з футболу та шаховий турнір на кубок Літинського селищного голови. Хочеться зауважити, що селищна рада й особливо її очільник Анатолій Бичок приділяють багато уваги розвитку спорту в райцентрі. Ось і на нещодавньому турнірі з футболу на центральному стадіоні «Колос» в смт Літин відбувся турнір з футболу дитячих команд на Кубок Літинського селищного голови. Для участі в змаганнях до Літина завітали команди дитячих юнацьких спортивних шкіл. «ТЕМП СЗШ – 16» м. Вінниця, «ДЮСШ» Тульчин. Наше містечко було представлено командою «ДЮСШ» Літин. Змагання за цей кубок проходять традиційно щороку до Дня народження Літина.
Протягом трьох годин на футбольному полі точилася запекла боротьба. Кожен футболіст вважав своїм обов’язком докласти максимальних зусиль для перемоги власної команди й вибороти почесний приз.

За результатами турніру ІІІ місце посіла команда «ДЮСШ» Тульчин, ІІ місце – «ТЕМП СЗШ – 16» м.Вінниця, ось почесне перше місце виборола команда «ДЮСШ» Літин (тренер Тарас Мальченко). Переможців турніру було нагороджено Кубком, медалями та грамотою Літинського селищного голови, також всім учасникам футбольних зманань було вручено солодощі.
Анатолі Бичок відмітив кожну команду, тепло привітав футболістів подякував всім учасникам турніру за гру.

В урочистій атмосфері відбулися святкові збори з нагоди 627-ї річниці Дня Літина в ошатній залі районного будинку культури.

Звертаючись до гостей та літинчан, селищний голова Літина Анатолій Бичок зауважив:

«Знову до нас на поріг завітав сонячний червень і літинчани вкотре зібралися великою та дружною громадою, аби відсвяткувати 627-у річницю з Дня заснування нашого мальовничого містечка в долині річки Згар. Це особливий день, бо іменини рідного краю - це свято єднання. Саме в такі моменти ми відчуваємо у своїх серцях любов і гордість за свою малу Батьківщину, сповнюємося почуттям єдиної родини. Це свято улюблене і шановане всіма літинчанами. Його відзначає кожен, хто вважає наш славний Літин своєю домівкою: хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди в містечку з особливим колоритом, традиціями і славною історією.  

Цей день об’єднує усіх, кому Літин дорогий, для кого вулиці, будівлі, сквери, парки і храми, його героїчне минуле і трудове сьогодення – все це надзвичайно рідне і близьке.

Усі досягнення, якими багатий наш край, складаються з щоденної праці, знань і талантів його мешканців. Наше містечко і тепер іде в ногу з часом, росте і змінюється, стає привабливішим як для гостей, так і для інвесторів. Літин молодіє, незважаючи на солідний вік. Цю силу та енергію вливаєте в рідний край саме ви, літинчани. Разом ми розвиваємося, поліпшуємо благоустрій, прагнемо набувати європейського вигляду. Разом ми - єдина і велика сім’я, яка прагне створити зручні й комфортні умови для свого життя.

Дякую всім мешканцям райцентру, які небайдужі до долі нашого селища, а особливо - представникам старшого покоління, мудрим наставникам, тим, хто пройшов і війну, і голод, і розруху, але не зламався, не втратив віри, а продемонстрував приклад безкорисного служіння рідній землі, змінюючи своєю працею кожен день життя на краще. Вітаю також молоде покоління, яке буде визначати долю нашого містечка в майбутньому.

Наша земля багата славними традиціями, незабутніми трудовими і ратними звершеннями кожного з поколінь, що творили славну історію Літина, яка розпочинається ще з кінця 14 століття.

За цей час Літин пережив кілька воєн та періодів розквіту. У 1578 році йому було надано Магдебурзьке право, а в 1923 році він став центром однойменного району.

Ми свято бережемо пам’ять про тисячі земляків, закатованих нацистськими загарбниками під час окупації містечка. Незабутні імена і тих літинчан, які не повернулися з Другої світової війни.

Незалежність і воля не даються нам легко, про що свідчать події сьогодення на сході України, де наші патріоти стоять на варті суверенності Української держави. На їх дужі плечі покладена важлива місія захищати й оберігати наші кордони, щоб зберегти мирне небо над Україною. Кожен з них заслуговує уваги та подяки. А також щира подяка та шана рідним захисникам-землякам, за терпіння, мудрість, витримку та любов.

Від імені всієї громади висловлюю доземну вдячність батькам загиблих літинчан-захисників України в сучасній війні літинчан - Пантелеймона Рожанського, Руслана Чеботаря, Ярослава Бондаря, які мужньо відстоювали інтереси нашої країни.

Як відомо, історія – це не тільки те, що відбувалося протягом певного періоду, а й те, що люди, громада, суспільство визнали за потрібне пам’ятати. Тому відрадно, що за роки становлення і розвитку Літина, його жителям є чим пишатися, на кого рівнятися, над чим працювати надалі. Адже весь цей час, навчаючись у старшого покоління, намагаючись зберегти та примножити надбане батьками, літинчани трудилися та створювали, запроваджували та досягали.

Переконаний, що запорукою вагомих трудових та суспільних здобутків містечка є ваша, дорогі літинчани, самовіддана праця та велика любов до рідного міста. Прагнення до позитивних змін, до стабільного майбутнього наших дітей і сьогодні об’єднує всіх нас – лікарів, вихователів, учителів, підприємців, промисловців, усіх, хто спрямовує власний потенціал та досвід, сили та знання на благо нашого краю.

За рік, що минув, ми довели, що ми – громада, сильна своєю єдністю, яка може стояти за власні інтереси. Я дуже вдячний усім за це. Вірю – разом ми досягнемо іще вагоміших результатів у покращанні рівня життя людей, примножимо славу нашої землі, працюючи на перспективу розвитку Літина».

У цей святковий день, від імені депутатів селищної ради, виконавчого комітету та від себе особисто Анатолій Іванович щиро привітав усіх літинчан із Днем народження рідного містечка.         Селищний голова побажав нашому мальовничому та славному Літину динамічного розвитку і процвітання. Усім мешканцям краю - міцного здоров’я, любові, достатку, сімейного тепла, щасливої долі й Божого благословення. І щоб у кожній домівці панували мир та спокій, збувалися всі заповітні мрії та сподівання. Щоб невпинно розвивався Літин, а серед його жителів панували спільна злагода, взаємна повага та щира довіра.

Зі святом літинчан щиро вітали голова Літинської районної ради Віталій Мельник, заступник міського голови - начальник управління соціальної політики Козятинської міської ради Віталій Вечеря. Зачитавши вітальну листівку від міського голови Козятина Олександра Пузиря адресовані Літину та його жителям, Віталій Володимирович вручив пам’ятний подарунок – картину із мальовничими пейзажами – селищному голові Анатолію Бичку. Не менш приємними дарунками усім літинчанам були вітання від цілої когорти територіальних громад області та обласного осередку Асоціації міст України на чолі Владеславом Філатовим.

В цей день на адресу Літинської громади надійшли щирі слова вітання зі святом дня Літина та побажання процвітання, добробуту, миру   від територіальних громад Вінницької області – міст Бар, Ладижин, Хмільник, Калинівка, Тульчин, Козятин, Липовець, Гнівань, Томашпіль.

Після виступу гостей відбулася церемонія нагородження номінантів щорічної премії  «Людина року» та переможців відкритого творчого конкурсу на створення логотипу Літина.

За вагомий внесок у розвиток містечка та за особливі досягнення в різних сферах життя територіальної громади, відповідно до рішення виконавчого комітету Літинської селищної ради № 70 від 16 травня 2018 року «Про відзначення 627-ї річниці з Дня заснування Літина» Літинський селищний голова Анатолій Бичок разом із секретарем селищної ради Миколою Курочкою нагородили почесними грамотами та грошовими винагородами наступних номінантів:

В номінації «Аматори народної творчості» - Сидорчук Зінаїду Василівну – голову літературно – мистецького об’єднання «Дзвінкова криниця» ім. Х. Замоцного, Любасюк Валерію Олегівну – студентку Вінницького музичного училища ім. М. Леонтовича.

В номінації «Трудова слава» - Гуменюк Людмилу Володимирівну - заступника директора  із виховної роботи, вчителя фізики Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, за багаторічну сумлінну працю та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання молодого покоління та за відкриття першого в районі музею голокосту, Демкову Лілію Денисівну - заступника директора  із виховної роботи, вчителя біології, екології та природознавства Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2,за багаторічну сумлінну працю та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання молодого покоління та за активну участь у запровадженні та розробці проекту щодо сортування твердих побутових відходів.

В номінації «Тренер року» - Громова Володимира Миколайовича – тренера Федеративного клубу годзю рю карате та кобудо України «Сила Сходу», за сумлінну працю у вихованні молоді на засадах здорового способу життя, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту Літинщини.

В номінації «Захисник Батьківщини» - Гребельського Максима Анатолійовича – учасника антитерористичної операції на сході України, за успішне виконання завдань у рамках антитерористичної операції на сході нашої держави, забезпечення її територіальної цілісності.

В номінації «Наша надія» - Крайника Уляна - учня 9-Б класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 1, за активну участь у громадському житті школи, цілеспрямованість, наполегливу життєву позицію, а також переможця республіканських та обласних змагань з тхеквондо, Криворучка Павла – учня 11-А класу Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, за високі досягнення в навчанні, активну участь у громадському житті школи, цілеспрямованість, наполегливу життєву позицію, а також за зайняте І місце в обласній олімпіаді з інформаційних технологій та ІІІ місце в районній олімпіаді з російської мови, І місце в районній військово-спортивній грі «Сокіл» (Джура).

В номінації «Талант Літина» - Курочку Надію – вихованку Літинської музичної школи по класу бандури,лауреата першого ступеня уВсеукраїнській музичній олімпіаді «Голос Країни» та за активну участь в обласних та республіканських музичних конкурсах.

У номінації «Наше майбутнє» - Гладькова Олександра – вихованця старшої групи закладу дошкільної освіти №1 «Веселка», за активну участь у святкових ранках, розвагах та районних конкурсах, Білоконну Анастасію – вихованку середньої групи закладу дошкільної освіти №2 «Віночок», за активну участь у житті садочка, наполегливість та цілеспрямованість,учасницю та призера міжміських спортивних змагань, обласних турнірів та Всеукраїнського конкурсу з художньої гімнастики.

Також почесними грамотами та грошовими винагородами було відзначено лауреатів конкурсу на створення логотипу смт Літин: Остапчук Яну – ученицю Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №2   за зайняте 1 – місце, Харук Вікторію – вчителя Літинської СЗШ І-ІІІ ст. № 2 (2 місце), Кирильчук Вероніку - ученицю Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №2 (3 місце).

Почесними відзнаками з нагоди свята були нагороджені вокальний ансамбль ПНУК «Ладодзвін», майстер народної творчості України, вишивальниця Любов Шаламай.

Прапори Літина із рук очільника територіальної громади отримали ЗАК СБТ «Шанс» Літинського РБК, Літинська ДЮСШ та Федеративний клуб карате «Сила сходу» (смт Літин).

Чудовими подарунками до дня народження Літина для усіх учасників святкового дійства стали музичні вітання Наталія Граждан, танцювальний колектив вихованців ЗДО №1 (керівник Тетяна Носова), юна гімнастка – вихованка ЗДО Настуся Білоконна №2 (керівник Тетяна Крокус), вокальний ансамбль Подільського народного університету культури «Лідодзвін» керівник Ігор Шуберт), зразковий вокальний ансамбль ЦДЮТ «Вишиванка» (керівник Тетяна Задранівська), зразковий аматорський колектив спортивно-бального танцю «Шанс» Літинського РБК (керівник Роман Терентьєв), вихованка ЦДЮТ Вероніка Сатанівська (керівник Тетяна Задранівська), вихованка ЦДЮТ та Літинської дитячої музичної школи Надія Курочка, фольклорний ансамбль Літинського РБК «Горлиця» (керівник Олена Киреєва), вокальне жіноче тріо «Сяйво» (керівник Наталія Ольхова), чоловічий вокальний квартет «Подоляни» (керівник Олександр Шуберт), дзвінкоголосі солісти Ірина Бондаренко та Оксана Кулик, Анатолій Бірюков.

Не менш насиченою була і вечірня святково-розважальна програма, яка відбувалася на площі перед будівлею райдержадміністрації. Модний і стильний авторський одяг від дизайн-студії одягу Наталії Артемчук і Тамари Ткачук радо демонстрували їх чарівні клієнтки – моделі у віці від трьох років і старше. Шквал оплесків від глядачів отримали й учасники вокального дуету «ЛіД» та рок-гурту «Hammer heads», виступи яких гучно лунали того святкового вечора над нашим містечком-іменинником.

Про смачні страви до свята подбали власники виїзної кухні, які радо частували літинчан під час вечірніх святкових заходів.

Дзвінкою луною привітань, яскравими повітряними кульками, щирими радісними усмішками відшумів ще один день народження нашого мальовничого і затишного Літина. Зичимо розквіту, добробуту і миру нашому містечку й усім його жителям.

Також у день Літина було організовано безплатну виїзну кухню. І вже на саме закінчення свята Дня містечка, відбулася   для молоді та всіх охочих святкова безплатна вечірка в диско-барі «Вікторія».

Літинська селищна рада щиро дякує за спонсорську допомогу у проведенні Дня містечка ТОВ «ВП» Маріо, ПрАТ «Літинський молочний завод» та підприємцям Євгену Волинцю, Віктору Твердому, Івану та Василю Щербичам.

Ось так відшуміло яскравими миттєвостями свято Дня містечка Літин, на якийприйшло чимало гостей та для яких були створені максимально комфортні умови відпочинку. День містечка минув, проте гарний настрій та позитивний заряд емоцій залишилися в кожного відвідувача на довгий час.

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури