Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина РОЗЯСНЕННЯ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЩОДО ПРОЦЕСУ СТВОРЕННЯ ЛІТИНСЬКОЇ ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

РОЗЯСНЕННЯ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЩОДО ПРОЦЕСУ СТВОРЕННЯ ЛІТИНСЬКОЇ ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

В кінці 2017 року, при формуванні бюджету на майбутній рік, ми підрахували фінансові втрати нашої громади, які можливі в разі якщо не створюється ОТГ і це знову спонукало до активних дій.

Отже, з нашої ініціативи в лютому 2018 року на щорічний звіт селищного голови перед громадою Літина було, в черговий раз, винесене питання створення ОТГ. Фактично, відбулося громадське обговорення процесу об’єднання з залученням науковців, спеціалістів, які безпосередньо працюють над впровадженням питань децентралізації в Україні. Вкотре були запрошені очільники сільських територіальних громад району, керівники районної ради та РДА. Нарешті ми отримали довгоочікуваний результат і 22 березня 2018 року Селищенська сільська рада прийняла рішення дати згоду на добровільне об'єднання територій громад сіл Селища та Садового з Літином. Ті громади, які ще не визначились щодо об’єднання зможуть доєднатися до об’єднаної громади за окремою процедурою відповідно до чинного законодавства. Сьогодні у Вінницькій області, як по всій Україні чи не щомісячно створюються нові ОТГ. Ми не зробили щось надзвичайне.

Питання у тому, що через бездіяльність районної влади, через абсолютно незрозумілі чиїсь особисті амбіції громади втрачають колосальні кошти, перспективи, ресурси. В 2015 році на початку процесу децентралізації в перспективному плані на теренах Літинського району планувалося створити три об’єднані територіальні громади – Літинську, Кожухівську та Уладівську. Кожухівська отримала позитивний висновок від кабінету міністрів щодо своєї спроможності. Процедура створення Кожухівської ОТГ не була завершена. Чомусь вже в 2017 році на базі Літинського району районним керівництвом планувалося створити лише одну ОТГ – Літинську, а такі сільські ради як Кожухівська, Тесівська, Шевченківська, Журавенська, Уладівська, Пеньківська, Дашківецька мали відійти до об’єднаних територіальних громад інших районів. Варто зазначити, що керівництво району навіть не врахувало думку жителів даних населених пунктів, і без їхньої згоди прийняли рішення про об’єднання цих територіальних громад з територіальними громадами інших районів. Тому, реально існує загроза зникнення району, який проіснував 95 років, як адміністративно- територіальної одиниці на мапі України.

Те, що район потихенько «розтягують» у інші уже створені ОТГ других районів видно з прикладу Дашківецької сільської ради. Колосальна робота проводилась в Дашківецькій сільській раді щодо приєднання її до Якушинецької ОТГ на противагу районним керівникам, які ні разу з цього приводу не відвідали Дашківці і не сказали: «Ні, зачекайте ви нам також потрібні. Залишайтесь в районі. Ми пропонуємо вам кращі умови». Можна зрозуміти настрої дашківчан і як результат - маємо спільну згоду Дашківецької громади і Якушинецької громади про об’єднання.

Ми щиро віримо у позитивне вирішення нашого питання в обласній державній адміністрації, адже під час обласної наради з питань розвитку місцевого самоврядування, яка нещодавно відбулася у Вінниці, в присутності чисельної аудиторії голів міст обласного, районного значення, селищних голів, а також керівників асоціації міст України та обласної асоціації місцевого самоврядування з високої трибуни голова ОДА Коровій Валерій Вікторович висловив думку про доцільність об’єднання саме двох територіальних громад щоб прискорити процес об'єднання та отримати значні фінансові кошти вже у 2019 році. Очільник області запевнив нас у позитивному висновку щодо питання об’єднання громад Літина та Селища.  Впевнений, в недалекому майбутньому в Літинському районі ще будуть створенні об’єднані територіальні громади, до яких доєднаються інші громади району.

На цьому можна було б закінчити, але дивує те, що наша ініціатива знову викликала неоднозначну реакцію керівництва районної ради та адміністрації.  З'явилася незрозуміла активність керівництва району. Після отримання інформації про підтримку громадами об’єднання Літина та Селища, сільські ради які з 2015 року відмовлялися об’єднуватись, протягом 3-х днів за участі голови районної ради і РДА змусили провести поспіхом позачергові сесії, на яких прийняли рішення про об'єднання з Літином. Знаючи про те, що матеріали на об’єднання Літина та Селища вже подані на розгляд та затвердження у Вінницьку ОДА.Хочу зазначити, що Літинська селищна рада та наші партнери по об’єднанню дотрималися абсолютно усіх законодавчих вимог і сподіваюся, що ми на незворотному шляху об’єднання наших громад.  Здавалося б добре, якби не «ложка дьогтю». Основна мета цих скоропоспішних рішень, створити проблеми, відтягуючи час, який законодавчо визначений для подання відповідних документів, що становить загрозу процесу об'єднання та може відкинути його назад на невизначений термін. Адже із тих матеріалів, що надійшли від даних сільських рад до Літинської селищної ради видно, що вони прийняті з порушенням процедури об’єднання. Фактично, це є спробою зі сторони районної влади заблокувати процес об’єднання Літина з Селищем. Таким чином, три суміжні населені пункти, які першими на теренах Літинського району стали на шлях децентралізаційної реформи, пройшли перші етапи. Зараз залишається очікувати і сподіватися, що висновок Вінницької обласної державної адміністрації буде позитивним і 2018 рік завершиться виборами в новостворену Літинську об’єднану територіальну громаду, а наступні роки принесуть нові можливості для громади, шанси на покращення у сфері освіти, культури, медицини, житлово – комунального господарства, розвитку інфраструктури та об’єктів соціальної сфери.

Літинський селищний голова      Анатолій Бичок


 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури