Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Пенсійний фонд України інформує: Легальна заробітна плата — майбутня пенсія
Четвер, 27 квітня 2017, 16:01

Одним із основних резервів забезпечення прав застрахованих осіб у пенсійному страхуванні є легалізація заробітної плати та трудових відносин.

Велика кількість роботодавців нараховує своїм працівникам заробітну плату в мінімальному розмірі, приховуючи від сплати внесків фактично зароблені кошти. Працівники повинні знати й відстоювати свої права: вимагати від роботодавця офіційного оформлення на роботу та сплати внесків до Пенсійного фонду з повної суми заробітку. У системі персоніфікованого обліку пенсійних внесків є всі легальні відомості громадян, починаючи з липня 2000 року. Тому, за бажанням, працівник може отримати інформацію із системи персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді в будь-який час, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу, розміру заробітної плати та повноти сплати єдиного соціального внеску. Для зарахування до стажу одного місяця сума сплачених внесків має бути не менша за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік” (стаття 7), встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — з 1 січня 2017 року — 3200 гривень, відповідно для зарахування одного місяця страхового стажу потрібно сплатити 704 гривні (3200 х 22%).

Працівники, які в результаті домовленості з роботодавцями отримують заробітну плату в конверті”, позбавляють себе соціальних гарантій: права на відпустку, права на оплату лікарняного листа та отримання мінімальної пенсії за віком тощо.

Легалізація тіньових заробітних плат забезпечить пристойне проживання людей та отримання достойної пенсії в похилому віці. Тому звертаємося до керівників підприємств та приватних підприємців, проявіть свою громадську позицію і легалізуйте заробітну плату своїх працівників, не позбавляйте їх належного соціального захисту.

Головний спеціаліст відділу обслуговування

громадян Хмільницького об’єднаного

управління Пенсійного фонду України

Вінницької області                                                                             Л. Вихрист

 

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури