Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Маленька батарейка і велика шкода
Вівторок, 31 січня 2017, 18:05

Поглянувши на звичайну пальчиковую батарейку, ви практично завжди побачите на ній позначку чи напис: «Не викидати, необхідно здати в спеціальний пункт утилізації». І це зовсім неспроста! Підраховано, що одна пальчикова батарейка, безтурботно викинута у відро для сміття, може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У батарейках міститься безліч різних металів - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, в тому числі й в організмі людини, і завдавати істотної шкоди її здоров'ю.

Літинська селищна рада вирішила розпочати безтермінову акцію «Не викидай батарейку!». Метою акції є інформування громадськості про шкоду, яку завдає відпрацьована батарейка довкіллю та збереження екології містечка. У вестибюлі селищної ради розміщено ємність для збору батарейок та застереження стосовно неправильної утилізації. Чимало наших активних літинчан вже приєдналися до акції. Адже турбуватися про довкілля - приємна і відповідальна місія.

До речі, за даними вчених з агентства з охорони навколишнього середовища США стало зрозуміло, що на частку батарейок припадає понад 50% токсичних викидів з усіх побутових відходів. При цьому батарейки складають лише 0,25% від всіх викидів. А одна сім’я за різними підрахунками використовує близько 18 пальчикових батарейок за рік. Ось і рахуйте, якої величезної шкоди зазнає довкілля від людської безгосподарності!

За словами Літинського селищного голови Анатолія Бичка, така акція – лише перший невеликий крок на шляху до втілення ряду проектів по роздільному збору сміття, запланованих селищною радою на найближчий рік.

Запрошуємо приєднатися до акції школи, дошкільні навчальні заклади, колективи підприємств, установ та організацій, а також усіх небайдужих.  Пам’ятайте: маленька батарейка може завдати великої шкоди. Зробіть свій вклад у збереження довкілля!

 

Літинська селищна рада.

 

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури