Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Магія Олени Золотарьової
Четвер, 27 жовтня 2016, 12:17

Олена Золотарьова з Літина має незвичайне ремесло. Майстриня сама створює речі домашнього вжитку, одяг та аксесуари методом фелтингу/валяння та контактного фарбування (еко-принт). Працює виключно з натуральними матеріалами – вовною, шовками – тканиною та волокнами, льоном, бавовною та конопляною домотканою тканиною. Нещодавно її роботи були представлені на огляд львівської публіки. Казкові відбитки з листя, трав і квітів, магія води й вогню, землі і вітру – все це не могло залишити байдужими шанувальників прекрасного. Виставка-шоурум пройшла з успішно, роботи майстрині придбала Львівська арт-галерея.

Від імені «Л.В.» ми звернулися до Олени Золотарьової з проханням розкрити для наших читачів секрети своєї улюбленої справи.

Кор.: Олено Миколаївно фарбування тканин сягає своїми коренями сивої давнини. Чому і як вас полонив еко-принт?

О.З.: Справді, техніка натурального фарбування рослинами має давню історію. Проте еко-принт, який дозволяє отримувати рослинні малюнки на текстилі та папері,  придумала та втілила в життя австралійка Індія Флінт. На вологу тканину вона вигадливо виклала листя та закопала на кілька місяців у землю. Результат фарбування сподобався не лише їй, а й багатьом її знайомим. Це було у 1980 році. Зараз методика Індії Флінт розвивається та вдосконалюється її послідовниками на різних континентах.

Виготовляючи домашній текстиль, я шукала способи його пофарбувати.  В Інтернеті познайомилася з херсонською художницею по текстилю Оленою Ульяновою. Її роботи – це справжня магія рослин і кольору. Щоб навчитися фарбувати вовну та шовк, я й поїхала до Херсона, де оволоділа прийомами контактного фарбування. Це була справжня удача, адже зараз Олена вже проживає у Польщі. У кожній країні є ті, кого полонила магія фарбування. Ми спілкуємося та ділимося власними напрацюваннями.

Кор.: Тобто, шукаєте нове, вдосконалюєте техніку?

О.З.: Для тих, хто бажає експериментувати, обмежень не існує. Я теж маю власну унікальну методику, яку називаю «екстрактним фарбуванням». І готова нею ділитися. Секрет полягає ось у чому: по-різному обробляючи поверхні та задаючи колір листя, при одночасному фарбуванні можна отримати текстиль з різним дизайном. Те, до чого майстер доходить на практиці, насправді вимагає великих затрат часу та енергії. При роботі з барвниками необхідні скрупульозність, точність та обережність. Але що все це у порівнянні з радістю від того, що твій виріб подобається і тобі, й іншим людям?

Кор.: Де можна побачити ваші роботи?

О.З.: Поки-що в Інтернеті, адже власного приміщення у мене немає. А також – на виставках майстрів фелтингу та еко-принту. Для бажаючих я проводжу майстер-класи та даю приватні уроки.

Кор.: Щиро дякуємо за цікаву інформацію. Бажаємо Вам міжнародного визнання, процвітання та успіху.

 

За матеріалами "Л.В."

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури