Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Поповнення районної фауни


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Поповнення районної фауни

Володимир та Василь Дячинські із Літина вже 10 років мають хобі, яке поки-що не отримало широкого розповсюдження в Україні – вирощування фазанів. Ця птиця завезена в Європу із центральної Азії. Сьогодні нараховується більше 40 видів фазанів. За словами Володимира Васильовича Дячинського, вирощування цієї птиці має свої особливості. А саме: крім місця для ночівлі фазани потребують просторого вольєру, обов’язково накритого сіткою. У їжі птахи не вибагливі, їдять бур’ян, ягоди, комах і в невеликій кількості потребують зерна та комбікормів. До своєї дорослої ваги доростають за 3 місяці. Їхнє м’ясо цінується за високі смакові та поживні якості. Ці птахи корисні для людини й тим, що знищують різних шкідників, в тому числі й колорадського жука. Самка фазанів відкладає та насиджує до 18 яєць. Щовесни Володимир та Василь Дячинські випускають на волю декілька фазанів.

І цього року 7 квітня, завдяки ініціативі благодійників, фауна нашого району поповнилася цією екзотичною птицею.  Подія відбулася на території відтворюючої дільниці Бірківської сільської ради. 4 самок та 1 самця далекосхідного фазана випустили на волю голова Бірківського первинного мисливського колективу Олександр Печериця, член президії Літинської РО УТМР Микола Гуменюк, єгер Літинської РО УТМР по обходу №1 Валерій Мороз, єгер Літинської РО УТМР на громадських засадах Володимир Вихрист, а також Володимир і Василь Дячинські.

Від імені мисливців благодійникам висловив подяку Валерій Мороз. Валерій Андрійович розповів, що зі всіх мисливських угідь Літинського району, що складають 46349,9 га., 20% віддано під відтворюючі дільниці. Це 11078,2 га. Їх у районі 5, і розташовані вони на територіях Бірківської, Горбовецької, Дашковецької, Кожухівської, Селищенської сільських ради. На відтворюючих дільницях полювання забороняється на 3 роки, в цей період на території посилюється охорона.

Валерій Мороз переконаний, що фазани швидко приживуться:

-Птиця знайде достатньо харчу і матиме, де сховатися. На Бірківській відтворюючій дільниці полювання забороняється до 16 травня 2017 року. Мисливські угіддя складають 1144,3 га із них лісові масиви: урочища Бірківщини 111,7 га, урочища Залужного 369 га, пасовища 57 га, сіножаті – 11 га, сади 18 га, рілля – 574,6 га, с/г землі 660,6 га. Тут водяться козулі, кабан, заєць-русак, білка, ондатра, видра, куниця і сіра куріпка. Для підгодівлі тварин на дільниці є 4 біотехнічних споруди із зерном, віниками з липи та сіллю.

У майбутньому Літинська РО УТМР спільно з Володимиром та Василем Дячинськими планує поповнити фауну району не тільки фазанами, а й куріпками та тетеруками.

За матеріалами "Літинського вісника".

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури