Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Крок у майбутнє

За ініціативи Літинської селищної ради, 23 січня 2015 року у районному будинку культури відбулися громадські слухання на тему будівництва системи каналізації та очисних споруд по технології «BIOTAL» продуктивністю 400 м3/добу з введенням першої пускової черги продуктивністю 200 м3/добу частини смт Літин. У слуханнях взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади, голова Літинської районної ради, Літинський селищний голова, депутати різних рівнів, члени виконавчого комітету селищної ради, трудових колективів, громадських організацій, власники об’єктів торгівлі, жителі смт Літин та представники проектної організації «Укрбіотал-Проект».

Анатолій Бичок ознайомив присутніх з обставинами, які спонукали селищну раду залучити громаду до дієвої участі у вирішенні важливого для районного центру питання. Адже сучасний стан карт полів фільтрації та термін їх експлуатації вимагає від селищної ради прийняття конкретних рішень у стислий термін. Анатолій Іванович повідомив, що проблемне питання не раз підіймалося на нарадах з керівниками області та району. У 2011 році селищний голова проводив перемовини з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України. Їхня попередня оцінка реконструкції очисних споруд та каналізаційних систем (коло с. Білозірка) перевищила суму в 90 млн. грн., а нового проекту – 1 млн. грн. Крім цього, дороговартісні роботи могли тривати набагато більше 3-х років, що є збитковим для будь-якого будівництва. Тому у пошуку нових, ефективних і екологічно безпечних методів утилізації рідких відходів Літинська селищна рада звернулася до ряду проектних організацій: «Вінниця Агропроект», «Енергоресурс- Інвест» (м. Львів), «Укрбіотал-Проект» (м. Житомир). Найпривабливішою виявилася пропозиція житомирського приватного підприємства, яка включала в себе не лише виготовлення проектно-кошторисної документації, а й поставку необхідного обладнання та монтаж системи локальних очисних споруд і каналізаційної мережі «під ключ» за доступною ціною. Новітні системи глибокої очистки стічних вод «BIOTAL» прості в обслуговуванні. Вони суттєво випереджають інші малі очисні споруди (МОС) за якістю та стабільністю показників очищення, що є першорядним у виборі очисних споруд, та за 14 років позитивно зарекомендували себе у 28 країнах світу. Рішенням 36 сесії Літинської селищної ради від 31 січня 2014 року № 606 було затверджено Програму соціально - економічного розвитку смт Літин на 2014 рік, за якою передбачалося співфінансування у виготовленні проектно- кошторисної документації щодо будівництва очисних споруд та каналізаційної мережі в смт Літин в сумі 100 тис. грн. Решту необхідної суми, а це 200 тис. грн., профінансував обласний бюджет. На початок 2015 року проектна документація, яка передбачає підключення мікрорайонів багатоповерхівок до системи очистки, перебуває в стадії завершення.

Тому жителі активно долучилися до обговорення даного проекту. Представники ПП «Укрбіотал-Проект» - директор Вікторія Медведюк, головний інженер Сергій Кручик, головний еколог Ірина Максимчук, а також селищний голова Анатолій Бичок та директор КП «Комунсервіс» надавали вичерпні відповіді на всі запитання. Вартість будівництва локальних очисних споруд за технологією «BIOTAL» на даний час становить 17 млн. грн.

У Вінницькій області такі очисні споруди вже побудовані та ефективно працюють у двох районних центрах: Погребище та Немирів. Літинчани внесли пропозицію розглянути можливість підключення до МОС центральної районної лікарні та одноголосно проголосували за будівництво очисних споруд.

-Незважаючи на всі наявні проблеми, які зараз постали перед державою, ми не можемо стояти осторонь вирішення екологічних питань безпеки наших жителів,- сказав Анатолій Бичок.- І бажання літинчан жити цивілізовано сприяє прогресивному розвитку нашого містечка. Ми, селищна рада, її виконавчий комітет та депутатський корпус, докладаємо всі зусилля, щоб мрії наших людей ставали дійсністю.

 

 

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури