Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Ніхто не забутий, ніщо не забуто…


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Ніхто не забутий, ніщо не забуто…

Ніхто не забутий, ніщо не забуто…

19 грудня 1941 року на території Літина було розстріляно більше двох тисяч мирних жителів єврейської національності. Цей день увійшов в історію містечка як один із найчорніших та найжахливіших. Звірі у німецьких касках без жалю винищили беззахисних дітей, жінок та старих людей  через їхню національність. У далекому 1941 році ще було неможливо зупинити чорну машину смерті, яка котилася українською землею, руйнуючи та спустошуючи міста і села.

Свідки тих страшних подій розповідають про кілометрові процесії приречених на смерть, які йшли головною вулицею селища до місця страти, та страшні довгі рови, повні скривавлених тіл, на околиці Літина.

Щороку 19 грудня до могил жертв фашизму навідуються учні першої райцентрівської школи. Цьогоріч секретар Літинської селищної ради Наталя Миколасюк та заступник директора з виховної роботи Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №1 Людмила Гуменюк  разом із ученицями 6-Б класу поклали квіти до пам’ятників безневинно вбитих громадян Літина.

Наталя Кузьмівна звернулася до учениць із наступними словами:

- Пам’ятайте про цю трагічну подію, діти. Не забувайте: на цьому місці 72 роки тому близько 500 дітей востаннє бачили синє небо. Нехай м’які іграшки та корзини квітів, покладені вами на могили в знак пошанування їхнього жорстоко обірваного дитинства і життя, та наша з вами турбота про порядок на місцях поховання стануть даниною пам’яті тим, хто став жертвою фашизму. Літин має важке минуле, це потрібно знати.

Від імені селищної ради Наталя Миколасюк роздала ученицям плитки шоколаду, щоб, за  православною традицією, діти пом’янули загиблих.

Серйозні обличчя дівчаток посмутніли. Діти  з трепетом поклали іграшки до пам’ятника, запанувала хвилина мовчання.

Ніхто не забутий, ніщо не забуто…


 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури