Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина У Літині вшанували героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

У Літині вшанували героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У Літині вшанували героїв – ліквідаторів аварії

на  Чорнобильській АЕС

Опалені смертоносним атомом, вони захистили Україну і світ.  Завдяки  самопожертві цих героїв, 14 грудня 1996 року було завершено будівництво саркофагу над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

На честь річниці цієї пам'ятної дати у приміщенні Літинської районної бібліотеки відбулася урочиста зустріч керівництва району та селища,  представників громадськості, учнів Літинської  СЗШ №1 з героями-ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС.

Для цих людей, чия молодість припала на вісімдесяті роки, техногенна катастрофа на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС стала випробовуванням на чесність, мужність і силу духу. Україна 26 квітня 1986 року стояла за один крок від Вселенського Апокаліпсису. І якби не висока громадянська свідомість та самоконтроль тих, хто йшов крізь пекельний вогонь смерті, держави не стало б.

Про це говорили у своїх зверненнях голова районної ради Віталій Мельник, заступник голови райдержадміністрації Галина Крива та Літинський селищний голова Анатолій Бичок.

З боку райдержадміністрації та селищної ради інженерам, медикам, військовим і пожежникам, які  працювали на місці страшного лиха та боролися з наслідками аварії, було вручено одноразові грошові винагороди, Почесні грамоти та квіти.

Ліквідаторів привітали учні, а також сольні виконавці Наталя Ольхова та Анатолій Бірюков.

Учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №1 здійснили покладання квітів до пам’ятного знаку «Ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС». Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто заплатив життям за щасливе сьогодення.

Голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Петро Слободянюк звернувся до усіх присутніх з проханням не забувати про подвиг ліквідаторів, які надлюдським зусиллям зупинили Чорний Біль України. Передати потомкам свідчення про події 1986-го року через книги, дослідження і публікації, які є неоціненним скарбом людського духу й витримки – це святий обов’язок.

Традиційні книжкові виставки, експозиції, зустрічі, культурно-мистецькі, просвітницькі та меморіальні заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виховують молоде покоління літинчан у дусі патріотизму та любові до України.

 

Одним із таких заходів і стала зустріч з ліквідаторами аварії Літинського району у районній бібліотеці 13 грудня.

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури