Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Святкування 27 – ої річниці Дня Незалежності України.

dsc 20176

24 серпня жителі Літинщини урочисто відзначили 27- річницю Незалежності України та День Державного Прапора України.                                        27 років Україна — незалежна держава.Для історії це невеликий термін, але він був насичений подіями, важливими для становлення молодої країни. Наша держава, незважаючи ні на які перешкоди і труднощі, крокує вперед та розвивається.            Святкування Дня Незалежності розпочалося з покладанням квітів до Стели Героїв Небесної Сотні, меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника Антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського, Меморіалу Слави і могили воїнів УНР. Участь в урочистому мітингу взяли голова Літинської селищної ради Анатолій Бичок, секретар селищної ради Микола Курочка , керівництво району, учасники АТО, представники організацій та установ, учні загальноосвітніх шкіл, літинчани та гості містечка. Учасники мітинга у святковій вишиванці урочисто пройшлися ходою центральною вулицею містечка, демонструючи свою єдність та національну свідомість.

Детальніше...
 
Забезпечення стабільного функціонування закладів освіти на території смт. Літин.

dsc 06354

 

Заклади дошкільної освіти відіграють важливу роль в розвитку і вихованні дитини. Саме в садочку малюків готують до нового етапу в житті – школи. Вихователі основну увагу звертають на підготовку дошкільнят до навчання в школі, турбуються про те, щоб вони були всебічно і гармонійно розвиненими особистостями, готують дитячі рученята до письма, навчають їх елементарних математичних понять та логічному мисленню, яке відіграє важливу роль у шкільному навчанні.                                                                                                                      

У  нашому містечку функціонує  два заклади дошкільної освіти - «Веселка» та «Віночок».На сьогодні – це сучасні дошкільні заклади, в яких створенні усі необхідні умови для всебічного розвитку дитини.З 1 вересня 2018 року у ЗДО № 1 та №2 будуть здобувати дошкільну освіту 309 дітей. Кількість педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу закладів становить 66 осіб. Вихователі постійно вивчають та використовують у своїй роботі досвід педагогів новаторів, підвищують свій кваліфікаційний рівень, поглиблено працюють над такими напрямками дошкільної  освіти як  патріотичне виховання, фізкультурно-оздоровчі заняття, музичне виховання.

Детальніше...
 
Надання електроних документів з підтвердженням QR-кодом

Пенсійний фонд   України інформує, що з метою наближення послуг до громадян та дистанційного обслуговування (отримання послуг без відвідування органів Фонду) запроваджено новий сервіс надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом.

Сервіс надається для користувачів Веб-порталу Пенсійного фону України, які увійшли на Портал за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Детальніше...
 
ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ЛІТИНА


 
Єднання через культуру

dsc 1780

    Тісну та плідну співпрацю в різних галузях має Літин з містом-побратимом у Польщі – Вольштином. Основою угоду про партнерство стало встановлення дружніх зв’язків задля зближення обох народів і розвитку взаємовигідної співпраці у різних сферах. Багаторічна дружба пов’язана гарними традиціями та неоціненним досвідом.                                                        

23 та 24 червня у м. Вольштин (Республіка Польща) проходив VII міжнародний фестиваль за участю фольклорних колективів із Польщі, України, Сербії ,Угорщини, Румунії. Україну за запрошенням бурміста м.Вольштин (Польща) Войтека Ліса та бурміста м. Любен (Німеччина) Ларса Колана мали за честь представляти два колективи Літинського районного будинку культури: фольклорний ансамбль «Горлиця» та зразковий аматорський колектив спортивно бального танцю «Шанс». Ці колективи з успіхом підкорювали сцени Велико – Польського воєводства та Німеччини.         

   На запрошення Літинського селищного голови Анатолія Бичка задля зміцнення дружніх стосунків між територіальними громадами м. Вольштин (Польща) і смт. Літин (Україна), та з метою популяризації польської народної культури на теренах Літинщини наш край відвідав польський колектив Zespół Piesni i Tanca «Kębłowo» Вольштинського будинку культури та продемонстрував всю красу національної культури.   

Детальніше...
 
Шановні літинчани!

       Доводимо до вашого відома, що відсутність води пов’язана з поломкою насоса на артсвердловині №2. Працівниками КП «Комунсервіс» проводяться ремонтні роботи – заміна насоса на новий. Тому просимо Вас ставитись з розумінням до даної ситуації, яка виникла.

 
Могилу прадіда вбережи від забуття

      dsc 1315   

         Під таким гаслом уже багато років поспіль польські волонтери проводять в Україні благодійну акцію, мета якої впорядкування та відновлення давніх польських цвинтарів, розсіяних по території нашої держави. Це справа шляхетна і благородна, адже на території Вінницької області знаходиться найбільша кількість польських поховань, що залишилися ще із часів Речі Посполитої.

І цей рік не став винятком. На терени Літинського краю прибула група польських студентів та вчителів з м. Олави (Польща). Дорогих гостей – пані Віолету, пані Йолу, пана Юрія та 9 юнаків і дівчат, які мають ціль упорядкувати могили на польському цвинтарі, зустрічали представники Літинської селищної ради. Трішки відпочивши польські друзі вирушили на кладовище, де на них очікував отець Василь – настоятель Літинського костелу Непорочного Зачаття Діви Марії римо – католицької церкви, він також допомагав в упорядкуванні даної території. Разом із волонтерами на кладовище прибув Літинський селищний голова Анатолій Бичок, який допоміг в організації роботи та залучив працівників КП «Комунсервіс» для допомоги польським гостям.

Детальніше...
 
Із гміни Пшемент до Літина.

 

                                               

                                                            dsc 1485 

                                                dsc 1509                                                 У 2007 році Літинський селищний голова Анатолій Бичок та Бурмістр польського міста Вольштин підписали Угоду про співпрацю. За цей час між польським та українським містами налагоджено справді дружні партнерські відносини в різних галузях: соціальній, культурній, медичній, а особливо – в пожежно-рятувальній сфері. Свідченням цього  є постійна допомога від польських рятівників літинським колегам спецобладнанням та іншими необхідними матеріалами у сфері пожежної безпеки. 

 

Детальніше...
 
Життя без сміття

Земля – наша годувальниця. Вона жива, всеплодюча, єдина й неповторна у своїй красі. Земля, у найважчі для людства часи рятувала нас від голоду та інших бід.

То чому ж сьогодні вона від отруєння гине? Як же можна губити природу засмічуючи її? Їй би раєм первозданним, земним процвітати, а вона в нечистотах гине.

Споконвіку далекоглядні й мудрі люди замислювалися про збереження природних багатств, дбали про чистоту річок та озер, про густоту лісів і родючість ґрунту. Однак сучасна людина все частіше забуває про те, кому зобов’язана своїм існуванням, все частіше природі доводиться відступати перед технічним прогресом і людською спрагою наживи. Чи вистачить природних запасів нашим дітям, онукам? Відповідь на це питання можемо дати лише ми самі, роблячи кожен день все, щоб зберегти чистоту оточуючого нас світу.

Беручи до уваги факт, що за кількістю побутових відходів (ТПВ) Україна не відстає від середньоєвропейського показника, то можна, сказати що поступово наша країна перетворюється на великий смітник Європи. Щоб уникнути даної катастрофи, потрібно діяти уже сьогодні.

Тому, питання сміття або твердих побутових відходів надзвичайно актуальне в даний час і потребує що найшвидшого свого вирішення. Ціна цього рішення вимірюється не тільки вартісними показниками, а й чистотою навколишнього середовища та здоров’ям людей.

Розв’язання даного питання є актуальним для працівників Літинської селищної ради, які протягом останнього часу досить активно займаються проблематикою даного питання та шукають ефективні шляхи його вирішення.

Щоб усвідомити, наскільки літинчани готові до запровадження системи роздільного сміття серед нашої громади проводилось анонімне опитування щодо утилізації ТПВ, щоб збагнути саме той фактор, чи мешканці Літина готові вчитися правильно сортувати відходи, чи усвідомлюють вони, наскільки небезпечною є дана проблема, і взагалі, чи має бажання населення сортувати відходи.

Крім того проводились зустрічі представників літинської територіальної громади з головою обласного осередку МГО Олексієм Гавриловим в рамках реалізації проекту «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства». Дана ініціатива реалізується Вінницьким обласним осередком Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина». Олексій Гаврилов розповідав про небезпеку, яку несе за собою людська байдужість по відношенню до сміття та розповів про вирішення такої проблеми в країнах Польщі,Чехії, Угорщини, Словаччини, надав практичні рекомендації щодо формування стратегії розвитку громад, а саме - розробки стратегії поводження з ТПВ у майбутньому.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 6 з 60

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури